Kawiarnia Kawka w Andrychowie

Andrychów to miasto, w którego krajobrazie dominuje charakter przemysłowy. Kawiarnia jest zlokalizowana w jego centrum.

Celem było wykorzystanie potencjału istniejącego miejsca bez zmian generujących duże koszty. Stałe elementy pozostały bez zmian tak jak posadzka, sztukaterie, łuki w przejściach. Pomysłem na zmianę przestrzeni było malowanie ścian w zaprojektowany przez nas wzór, który odmienił lokal dodając mu przytulności.

Lokal składa się z 3 różnorodnych sal przechodnich. Chaotyczny układ komunikacji wykorzystaliśmy, aby stworzyć różnorodne przestrzenie, gdzie każdy może znaleźć miejsce dla siebie.

Cały układ kolorystyczny pierwszej sali opiera się o żywe barwy skontrastowane z ciemną zielenią środkowego pomieszczenia i cokołów. Bar znajduje się w środkowej sali, bez światła słonecznego, ciepła tej przestrzeni dodają rattanowe lampy nad barem. Ostatnie pomieszczenie było wcześniej magazynem w suterenie. Aby odmienić klimat tego wnętrza dodaliśmy świetlik na środku sufitu oraz dodano miękkie tkaniny na ścianach. Miejsce koncentruje widok dzięki naturalnemu oświetleniu już od wejścia. Jednocześnie jest przytulne dzięki dobranym wykończeniem ścian. Wady tego miejsca nie zostały usunięte. Jednak dzięki przemyślanym działaniom przez ich podkreślenie lub zakrycie całość zyskała nowy charakter.

Powierzchnia 150 m²
Lokalizacja Andrychów
Rok 2022

Współpraca autorska Katarzyna Zacharewicz Zachart
Zdjęcia realizacji Anna Laskowska dekorialove