Kawiarnia Babobab pod Warszawą

Kawiarnia zlokalizowana jest w budynku użyteczności publicznej.

Ze względu na sposób działania całego obiektu postawiliśmy na wielofunkcyjną przestrzeń. Baobab na co dzień działa jako kawiarnia. Łatwo ją jednak przearanżować na przestrzeń koncertową. Jednocześnie ma modyfikowalny układ mebli tak, aby obsługiwać imprezy okolicznościowe. Wielofunkcyjność wnętrza pozwala na podzielenie dużej otwartej przestrzeni na strefy i dzięki odpowiedniemu zaprojektowaniu użytkownicy mogą łatwo dostosowywać przestrzeń do okazji.

Bar to centrum kawiarni. Mieliśmy do zaprojektowania dużą powierzchnię. Postanowiliśmy dodać najciekawszy element, czyli bar na końcu sali, który przyciąga uwagę już od wejścia. Błyszczący sufit nad barem został zbudowany z połyskującego jak tafla wody materiału. Dodane zostały do niego kolorowe szklane lampy. Lada o wyoblonych krawędziach obłożona została pięknymi kafelkami.

Elementem dzielącym dużą otwartą salę kawiarni są zielone zasłony. Przysłaniają bar podczas koncertów, oraz poprawiają akustykę wnętrza, a dodatkowo dodają przytulności. Otwarta przestrzeń jest podzielona na intymne strefy dzięki pięknym drewnianym meblom. Klimat w klasycznym wydaniu.

Mając na względzie budżet postanowiliśmy zachować istniejący sufit kasetonowy oraz posadzkę pomimo ich biurowego charakteru. Przytulność wnętrza uzyskana dzięki miękkim materiałom łamiącym pierwotny biurowy charakter dodają w kawiarni poczucie ciepła i nastrojowości.

Na końcu sali powstała ściana z dekoracyjnymi wnękami pokrytymi tynkiem, nawiązująca do glinianej architektury Afryki.

Cały projekt opiera się na kolorach ziemi, beżach, zieleniach oraz rudościach, a także naturalnych materiałach, jak drewno, ceramika, kamień.

Powierzchnia 190m²
Lokalizacja Warszawa
Rok 2023

Współautor Katarzyna Zacharewicz Zachart
Zdjęcia realizacji Anna Laskowska dekorialove